Akce v Kuksu

Pro každého něco

Kalendář akcí

 

28.
května

Malá loutková inventura

Galerie loutek, Kuks
28. 5. 9:00 – 29. 5. 2022 20:00

Na konci května se Kuks opět stane centrem více než 300 let staré loutkářské tradice a zároveň ožije současným divadlem!
O víkendu 28. a 29. května se v kulisách bývalých barokních lázní (dnešní obci Kuks) uskuteční první ročník festivalu Malá loutková inventura, který nabídne několik představení pro celou rodinu (jedno i v ukrajinštině), projekci animovaného filmu či komorní dokumentární loutkový projekt ruské umělkyně.

Program:
Festival je složen z vybraných inscenací, které byly uvedeny na celostátní přehlídce nového divadla Malá inventura v Praze, či inscenací s regionálními vazbami. Diváci všech generací se mohou těšit na mezinárodně oceňovanou inscenaci Plata Company Tisíc tuctů v režii Jakuba Maksymova, premiéru pouliční Dryáčnice v Kuksu zrozených Geisslers Hofcomoedianten, dobrodružnou pohádku Za dveřmi souboru FRAS (jedno uvedení bude v ukrajinštině) nebo zpěvohru O Jankovi a jeho výdělcích studia Damúza. Scénografka a studentka DAMU Daria Gosteva přiveze malé dokumentární loutkové představení Moskva - Dačnoje, po němž bude následovat komorní povídání o současné situaci obyčejných lidí v Rusku či ruském loutkovém divadle.

Umělecký řezbář Jiří Nachlinger, který pro kukskou Galerii loutek vytvořil unikátní soubor ručně vyřezávaných marionet, uvede na festivalu svůj animovaný film Jeden král měl koně, k vidění bude i dokument Braunova socha loutkou za účasti jeho režiséra Miloslava Kučery. Ten zachytil právě vznik cyklu 50 loutek inspirovaných Braunovými sochami, do jejichž světa se mohou návštěvníci ponořit pomocí speciální technologie binaurálního zvuku v rámci jedinečné audio prohlídky Theatrum Mundi Kuks.

Další informace naleznete na webu galerieloutekkuks.cz/projekty-2/mala-loutkova-inventura/.

11.
června

Víkend otevřených zahrad v bylinkové zahradě na Kuksu

Hospitál Kuks, Kuks
11. 6. 9:00 – 12. 6. 2022 17:00

I letos se účastníme celorepublikového Víkendu otevřených zahrad. S odborníkem Ing. Jiřím Pirnerem budete mít výjimečnou příležitost absolvovat komentovanou prohlídku naší bylinkové zahrady.

Začátky komentovaných prohlídek:

11. 6. Sobota –  11:00 a 13:00 hodin

12. 6. Neděle –  11:00 a 13:00 hodin

Zájemci o prohlídku se mohou v daný čas shromažďovat u zahradního altánu.

Další informace naleznete na webu www.hospital-kuks.cz.

25.
června

Hudební léto Kuks

Hospitál Kuks, Kostel nejsvětější Trojice, Kuks
25. 6. 2022 18:00 – 19:30

13. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz.
Organizátor: Královédvorský chrámový sbor, z. s.

Další informace naleznete na webu www.hudebniletokuks.cz.

1.
července

SoliDeo v kostele Nejsvětější Trojice na Kuksu

Hospitál Kuks, Kostel nejsvětější Trojice, Kuks
1. 7. 9:00 – 31. 8. 2022 17:00

Duo hudebníků souboru SoliDeo bude v průběhu letních prázdnin zpříjemňovat prohlídky základního okruhu svým vystoupením v kostele Nejsvětější Trojice. Ve svém představení seznámí návštěvníky s vybranými historickými hudebními nástroji, na které zahrají hudbu dob dávno minulých.

Další informace naleznete na webu www.hospital-kuks.cz.

1.
července

Děti ráje na Hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
1. 7. 2022 20:00 – 22:00

Výpravná koncertní open air verze nejúspěšnějšího českého HIT muzikálu Sagvana Tofiho DĚTI RÁJE přijíždí na hospitál Kuks! Přijďte si užít léto a připomenout si atmosféru legendárního představení. V podání hlavních představitelů - předních osobností české hudební scény - opět zazní nejlepší písně z muzikálu (notoricky známé megahity jako jsou „Decibely lásky“, „Pár přátel“, „Poupata“, „Céčka“, „Nonstop“ a mnohé další), které si diváci zpívají spolu s účinkujícími. Trocha romantiky, maličko nostalgie, humor, zábava, ale i nadhled, to všechno a mnohem víc jsou vaše DĚTI RÁJE.

Další informace naleznete na webu https://www.kulturapodhvezdami.cz/cs/deti-raje-1-7-2022-kuks-hospital.

2.
července

Jarmarky v Kuksu: Sváteční jarmark

Barokní areál, Kuks
2. 7. 10:00 – 6. 7. 2022 17:00

Pokud přijedete do Kuksu na začátku léta, zakusíte sváteční atmosféru a nadšení, které cítily naše prababičky a pratetičky, kdykoli přijel výroční trh. V Kuksu se budou mísit exotické i domácí vůně lákavých pochoutek, odlesky šperků a pestrobarevné keramiky s hlasy mistrů řemeslníků do nebe chválících své výtvory.

Vstup zdarma!

2.
července

Muž se železnou maskou na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
2. 7. 2022 20:00 – 22:00

Výpravná koncertní verze úspěšného muzikálu divadla BRODWAY přijíždí na hospitál Kuks (oproti celému muzikálu jde o kratší verzi, kde děj vypráví uvaděč, účinkující jsou v kostýmech, pódium zdobí vybrané kulisy a z muzikálu zazní největší hity za doprovodu taneční company).

Další informace naleznete na webu https://www.kulturapodhvezdami.cz/cs/muz-se-zeleznou-maskou-2-7-2022-kuks.

3.
července

Procházka muzikály na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
3. 7. 2022 17:00 – 18:15

Zpívají a večerem provází Petra Králová a Radovan Král. Zazní písně z oceněných světových muzikálů i českých filmových hitů.
Uslyšíte písně z muzikálů West Side Story, Kabaret, Hello Dolly, Donaha, My Fair Lady, Kdyby tisíc klarinetů, Noc na Karlštejně, LaLaLand , Evita a další...

Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má v 17:00, délka je 70 minut bez přestávky.

Další informace naleznete na webu https://www.kulturapodhvezdami.cz/cs/prochazka-muzikaly-3-7-2022-kuks.

3.
července

Dracula na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
3. 7. 2022 20:00 – 21:45

Výpravná koncertní verze muzikálu Dracula přijede na Kuks ( Představení bude oproti celému muzikálu o něco kratší, děj vypráví uvaděč, účinkující jsou v kostýmech, pódium zdobí vybrané kulisy a z muzikálu zazní největší hity za doprovodu taneční company)

Účinkují: Daniel Hůlka, Tomáš Trapl, Linda Finková, Josef Vágner, Alžbeta Bartošová a taneční company: Petr Faltus, Jiří Minařík, Michaela Novotná, Jana Sochůrková

Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:00, délka je cca 100 minut včetně přestávky (30 min)

Další informace naleznete na webu https://www.kulturapodhvezdami.cz/cs/dracula-3-7-2022-kuks.

9.
července

Hudební léto Kuks

Hospitál Kuks, Kostel nejsvětější Trojice, Kuks
9. 7. 2022 18:00 – 19:30

13. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz.
Organizátor: Královédvorský chrámový sbor, z. s.

Další informace naleznete na webu hudebniletokuks.cz.

15.
července

LA DÍLNA KUKS: Písně a rytmy Latinské Ameriky

Hospitál Kuks, Kuks
15. 7. 12:00 – 17. 7. 2022 17:00

LA DÍLNA je dílna latinskoamerických písní a rytmů pod vedením Marty Töpferové.

LA DÍLNA je dílna latinskoamerických písní a rytmů pod vedením Marty Töpferové. La dílna vznikla jako prostor pro předávání znalostí a bohatých zkušeností v oblasti latinskoamerické hudby, které Marta během svého dlouholetého působení v této komunitě nasbírala. Pravidelné dílny umožní účastníkům hlouběji poznat latinskoamerické rytmy a styly. La dílna bude převážně zaměřena na nauku písní a základních rytmických doprovodů na ruční perkuse a tleskání. Naučíme se písně ve stylech jako je kubánský son, guajira, bolero, kolumbijské porro, venezuelské joropo, vals, chilská cueca nebo argentinská chacarera a zamba. Také se budeme věnovat rytmům na maracas (rumba koule), clave, a tleskání, kterými se typicky zpěváci doprovází.

Předchozí zkušenost se zpěvem je nápomocná, ale není podmínkou. Budeme se učit převážně podle sluchu, takže není nutné umět noty. Noty k písním budou rovněž k dispozici. Je možné se zapojit jako zpěvák nebo instrumentalista, během dílny vytvoříme hudební ansámbl.

Lektoři:
Marta Töpferová (CZ) - zpěv, perkuse, kytara, cuatro
Gabo Naas (Argentina) - zpěv, kytara, charango/mandolína, alto saxofon, klarinet, housle, perkuse

Kurzovné: 3800 Kč (s ubytováním na hospitálu Kuks, pátek a sobota)

Kurzovné bez ubytování: 2700 Kč

Pro potvrzení vašeho místa na dílně, prosím, zašlete kurzovné na níže uvedený účet co nejdříve, dílna s ubytováním na hospitálu Kuks je omezená pro 29 účastníků.

Prosíme také o zaslání přihlášky na info@martatopferova.com

Další informace naleznete na webu www.martatopferova.com/performances-1/2022/7/15/la-dlna-kuks-barokn-arel-kuks-czech-republic.

16.
července

Jarmarky v Kuksu: Labužnický jarmark

Barokní areál, Kuks
16. 7. 10:00 – 17. 7. 2022 17:00

Okuste Kuks na vlastní jazyk! Tradiční speciality místních výrobců smísí se s exotickými pochutinami přespolních a bude jen na vás, čemu dáte nakonec přednost. Na čerstvém vzduchu člověku vytráví a gastroprocházky po Kuksu prokládané kapkou vína baví návštěvy už stovky let.

Vstup zdarma!

16.
července

Zkus noční Kuks

Barokní areál, Kuks
16. 7. 2022 18:00 – 23:45

V sobotu 16. července 2021 odstartuje z nádvoří hospitálu běžecký závod s názvem Zkus noční Kuks. Za svitu měsíce a vašich čelovek se proběhnete v okolí malebného barokního areálu.

Trasa na 10 km vás zavede z Kuksu do Braunova Betléma a přes Křížovou cestu 21. století zase zpět.
Kratší trasa na 5 km povede z hospitálu k nočnímu Labi, Šporkově mlýnu a bude pokračovat obnovenou hraběcí alejí zpět do Kuksu.

Další informace naleznete na webu https://www.rungorun.cz/zavody/zkus-nocni-kuks/.

22.
července

Strašidlo cantervillské na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
22. 7. 2022 20:30 – 22:30

Divadelní představení Strašidlo cantervillské míří na Kuks. Diváci ho letos na nádvoří hospitálu budou moci vidět v pátek 22. července 2022

Režisér Městského Hálkova divadla v Nymburce, Jaroslav Kříž, si vzal za své oživit veselý a do jisté míry i napínavý příběh Oscara Wilda.

Obsazení:

Martin Zounar jako Hiram B. Otis
Martin Pošta jako strašidlo Cantervillské a sir Cantervill
Bára Štěpánová jako paní Umneyová
Hanka Sršňová jako Lukrecie R. Otisová
Přelet M.S. jako služky a komtesy
Lukáš Toman Paclt jako vévoda James Bilton z Lockhamu
Dorota Paulik jako Virginie E. Otisová
Kristián Toman jako dítě Otisových
Sofie Kokrment jako dítě Otisových

Předprodej vstupenek je plánován v sítích ticketingových společností a na portálu Hálkova městského divadla v Nymburce.

Další informace naleznete na webu https://www.strasidlonazamku.cz/predstaveni/hospital-kuks/.

23.
července

Hudební léto Kuks

Hospitál Kuks, Kostel nejsvětější Trojice, Kuks
23. 7. 2022 18:00 – 19:30

13. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz.
Organizátor: Královédvorský chrámový sbor, z. s.

Další informace naleznete na webu hudebniletokuks.cz.

29.
července

Noc na Karlštejně - Perla letních scén na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
29. 7. 2022 20:30 – 22:30

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2022 míří na Kuks. K vidění bude hned dvakrát a to 29. a 30 července.

Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru v červnu 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV.

V divácky úspěšném muzikálu, který kritika označila za perlu letních scén, účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, TV seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další.

Další informace naleznete na webu masvstupenky.cz/udalost/noc-na-karlstejne-kuks.

30.
července

Jarmarky v Kuksu: Tradiční jarmark

Barokní areál, Kuks
30. 7. 10:00 – 31. 7. 2022 17:00

Nenechte si ujít přehlídku zlatých ručiček v Kuksu! Říká se, že když jeden umí tamto a druhý zase to, dohromady udělají moc. Přesvědčte se, jak velká je to pravda v plejádě rukodělného umění a řemeslných výrobků z omamné exotiky i voňavého domova. To vše v kulisách barokní perly východních Čech.

Vstup zdarma!

30.
července

Noc na Karlštejně - Perla letních scén na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
30. 7. 2022 20:30 – 22:30

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2022 míří na Kuks. K vidění bude hned dvakrát a to 29. a 30 července.

Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru v červnu 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV.

V divácky úspěšném muzikálu, který kritika označila za perlu letních scén, účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, TV seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další.

Další informace naleznete na webu masvstupenky.cz/udalost/noc-na-karlstejne-kuks.

6.
srpna

Hudební léto Kuks

Hospitál Kuks, Kostel nejsvětější Trojice, Kuks
6. 8. 2022 18:00 – 19:30

13. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz.
Organizátor: Královédvorský chrámový sbor, z. s.

Další informace naleznete na webu hudebniletokuks.cz.

13.
srpna

Jarmarky v Kuksu: Labužnický jarmark

Barokní areál, Kuks
13. 8. 10:00 – 14. 8. 2022 17:00

Okuste Kuks na vlastní jazyk! Tradiční speciality místních výrobců smísí se s exotickými pochutinami přespolních a bude jen na vás, čemu dáte nakonec přednost. Na čerstvém vzduchu člověku vytráví a gastroprocházky po Kuksu prokládané kapkou vína baví návštěvy už stovky let.

Vstup zdarma!

20.
srpna

Hudební léto Kuks

Hospitál Kuks, Kostel nejsvětější Trojice, Kuks
20. 8. 2022 18:00 – 19:30

13. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz.
Organizátor: Královédvorský chrámový sbor, z. s.

Další informace naleznete na webu hudebniletokuks.cz.

24.
srpna

Theatrum Kuks

Barokní areál, Kuks
24. 8. 12:00 – 28. 8. 2022 17:00

THEATRUM KUKS jako divadlo na divadle. Aneb baroko, jak jej nečekáte.

Festival THEATRUM KUKS nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit. Protože baroko není jízda na mrtvém koni!

Další informace naleznete na webu https://theatrum-kuks.cz.

10.
září

Vinobraní na Kuksu

Barokní areál, Kuks
10. 9. 2022 9:00 – 17:30

Zveme Vás na 16. ročník Vinobraní na Kuksu!

Druhá sobota v září  již tradičně patří slavnostem vína a burčáku v podmanivém kukském prostředí. Chybět nebude ani kulturní program.

Další informace naleznete na webu vinobranikuks.cz.

1.
října

Svatohubertské slavnosti

Barokní areál, Kuks
1. 10. 2022 9:00 – 17:00

V říjnu nás čeká další ročník Svatohubertských slavností, neboli oslava myslivosti, přírody a všeho, co k tomu patří.

Samotný hospitál Kuks je již přes 300 let spojován s hony a lovem. Jeden z nejvýznamnějších propagátorů české myslivosti byl samotný zakladatel Kuksu František Antonín hrabě Špork, který v 17. století založil dodnes známý řád sv. Huberta. Právě Řád sv. Huberta patří mezi hlavní pořadatele těchto slavností myslivosti.

Akci doprovázejí zkoušky a ukázky loveckých psů, hra na lesní roh, slavnostní Svatohubertská mše v kostele Nejsvětější Trojice, tematická výstava a stánky s mysliveckými potřebami.

Další informace naleznete na webu www.radsvatehohuberta.cz/cs/.

11.
listopadu

Prohlídky Kuksu v den válečných veteránů

Hospitál Kuks, Kuks
11. 11. 2022 9:00 – 16:00

Turistická sezóna už sice končí, ale v den válečných veteránů budete mít ještě možnost prohlédnout si naše interiéry. Hospitál byl vystavěn právě pro vojenské vysloužilce, i proto necháme tento den otevřeno. 

Kromě komentovaných prohlídek interiérů můžete strávit čas v našem bylinkářství. Obchůdek se sušenými bylinkami, domácími sirupy, mošty, medovinou, výrobky z rakytníku a dalším ryze přírodním zbožím, naleznete na nádvoří hospitálu. Otevřený bude od 9.00 do 16.00.

Další informace naleznete na webu www.hospital-kuks.cz.

12.
listopadu

Vánoční trhy v Kuksu

Barokní areál, Kuks
12. 11. 9:00 – 13. 11. 2022 16:00

Zveme Vás na tradiční listopadové Vánoční trhy v Kuksu.

Přijďte si zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit, tradičních řemeslných výrobků a ukázky lidových řemesel.

Další informace naleznete na webu https://www.ceska-apatyka.cz.

19.
listopadu

Vánoční trhy v Kuksu

Barokní areál, Kuks
19. 11. 9:00 – 20. 11. 2022 16:00

Zveme Vás na tradiční listopadové Vánoční trhy v Kuksu.

Přijďte si zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit, tradičních řemeslných výrobků a ukázky lidových řemesel.

Další informace naleznete na webu https://www.ceska-apatyka.cz.

 

 

loga projektu