Akce v Kuksu

Pro každého něco

Kalendář akcí

 

1.
dubna

Konojedská preludia

Hospitál, Kuks
1. 4. 9:00 – 31. 10. 2023 17:00 (právě probíhá)

Po dvou letech se návštěvníci mohou podívat do sklepení hospitálu. Od kostela až na nádvoří bude volně průchozí. Se zahájením sezony se na osmnácti panelech objeví výstava Konojedská preludia o klášteře servitů, který založil František Karel Rudolf hrabě Swéerts-Špork, synovec hraběte Františka Antonína Šporka.

Hospitál se výstavou připojí k Roku Harrachů, který letos vyhlásil Národní památkový ústav. František Karel Rudolf hrabě Swéerts-Špork totiž spravoval jejich jilemnické panství.

18.
července

Výstava The Friends of Czech Heritage na Kuksu

Hospitál, Kuks
18. 7. 9:00 – 30. 9. 2023 17:00 (právě probíhá)

Zveme Vás na panelovou výstavu, která shrnuje vzájemnou spolupráci britské charitativní organizace The Friends of Czech Heritage a Národního památkového ústavu. 

Na deseti panelech se dočtete o činnostech a poslání organizace The Friends of Czech Heritage, spolupráci s Národním památkovým ústavem a o vybraných obnovách památkových objektů. Texty v anglickém a českém jazyce jsou doplněné zajímavými fotografiemi.
Organizace The Friends of Czech Heritage (Přátelé českých památek) pomáhá zajišťovat prostředky na záchranu a obnovu památek v České republice. Kromě finančních příspěvků posílá na památky také dobrovolníky, kteří se vlastníma rukama podílejí na jejich opravách.
Mezi objekty NPÚ, na kterých The Friends of Czech Heritage v minulosti pomáhali, patří například zámek Uherčice, zámek Mnichovo Hradiště nebo zámek Krásný Dvůr.

Výstavu naleznete u pokladny hospitálu a je zcela zdarma.

29.
září

Floristický víkend - květiny a meditace

Hospitál, Kuks
29. 9. 9:00 – 1. 10. 2023 17:00

Zveme Vás na další floristický víkend. Ten se na hospitálu v Kuksu uskuteční od 29. září do 1. října. Organizátorka kurzu se na vás už těší:

Srdečně Tě zvu na floristický víkend s přesahem, přímo v historických prostorách hospitálu Kuks na Královéhradecku.

Co tě čeká? Floristický workshop nabytý vlastnoruční praxí, odbornými vědomostmi i osobními, letitými zkušenostmi. Meditace a dechová cvičení, čakrové tance s Ladou a mnoho dalšího:)

Kde: přímo v objektu barokního komplexu hospitálu Kuks.
(25min z HK, 80min z Phy, 75min z MB)

Určeno pro začátečníky i mírně pokročilé.
Vaše investice: 4 900 Kč
Počet účastníků omezen!
POUZE PRO 12 Z VÁS.

V ceně jsou všechny pracovní a dekorační materiály pro výrobu a praxi. Teoretické části i odborné vedení a další doplňkový program.
Všechny výrobky, zkušenosti a nabyté vědomosti jsou tvé a odneseš si je domů:)
V ceně je též ubytování v prostorných, dvoulůžkových pokojích (jeden 3lůžkový) s vlastním soc. zařízením přímo v historickém objektu.
( Za 300 Kč lze doplatit snídaně, ostatní jídlo vlastní. K dispozici je vybavená kuchyňka.)
Z floristické praxe se můžeš těšit na výrobu buxusového věnce, řekneme si co a jak a uvážeš si jarní kytici s tulipány a vytvoříš jarní dekoraci trvalejšího charakteru pro tvůj konferenční stůl.

Pokud tě program či historické zázemí oslovilo, přihlas se co nejdříve a přidej se do malého kolektivu stejně naladěných žen, které si přijedou odpočinout a užít si víkend.
Budu se na tebe těšit:)
floristka Aneta Novotná, DiS.

PŘIHLÁŠKY MAILEM:
aneta.floristka@gmail.com
pro bližší dotazy volej: 728 211 924

7.
října

Svatohubertské slavnosti na Kuksu

Barokní areál, Kuks
7. 10. 2023 10:00 – 17:00

Zveme vás na další ročník Svatohubertských slavností, neboli oslava myslivosti, přírody a všeho, co k tomu patří. Letos nás slavnosti čekají 7. října. 

Samotný hospitál Kuks je již přes 300 let spojován s hony a lovem. Jeden z nejvýznamnějších propagátorů české myslivosti byl samotný zakladatel Kuksu František Antonín hrabě Špork, který v 17. století založil dodnes známý řád sv. Huberta. Právě Řád sv. Huberta patří mezi hlavní pořadatele těchto slavností myslivosti.

Akci doprovázejí zkoušky a ukázky loveckých psů, hra na lesní roh, slavnostní Svatohubertská mše v kostele Nejsvětější Trojice, tematická výstava a stánky s mysliveckými potřebami.

Další informace naleznete na webu www.radsvatehohuberta.cz/cs/.

18.
listopadu

Vánoční trhy v Kuksu

Barokní areál, Kuks
18. 11. 9:00 – 19. 11. 2023 16:00

Zveme Vás na tradiční listopadové Vánoční trhy v Kuksu.

Přijďte si zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit, tradičních řemeslných výrobků a ukázky lidových řemesel.

Další informace naleznete na webu https://www.ceska-apatyka.cz.

25.
listopadu

Vánoční trhy v Kuksu

Barokní areál, Kuks
25. 11. 9:00 – 26. 11. 2023 16:00

Zveme Vás na tradiční listopadové Vánoční trhy v Kuksu.

Přijďte si zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit, tradičních řemeslných výrobků a ukázky lidových řemesel.

Další informace naleznete na webu https://www.ceska-apatyka.cz.

 

 

loga projektu