Tip na dovolenou

Tip na dovolenou

Kuks se nachází přímo uprostřed možná nejkrásnější části labského údolí. Naplánujte si u nás svou dovolenou, nudit se určitě nebudete. Vše na 30 km toku Labe.

Tip na dovolenou

Údolí Labe plné zážitků

Les Království

Vypadá jako zámek, ale skutečnost je daleko prozaičtější. Přehrada Les Království je vystavěna v pseudogotickém stylu a jedná se tak o pravděpodobně nejkrásnější přehradu na našem území.

Safari Park Dvůr Králové

Kus Afriky v Podkrkonoší. Prohlédněte si na vlastní oči desítky druhů exotických zvířat a projeďte se i vlastním autem africkým safari, aniž byste utratili jmění za letenky do Nairobi.

Muzeum vánočních ozdob

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem nabízí stálou expozici, která se věnuje dlouholeté tradici výroby foukaných vánočních ozdob v našem regionu. Je dost dobře možné, že vám na stromečku visí každé Vánoce ozdoby právě odsud, aniž byste to tušili.

Barokní areál Žireč


Nenápadná vesnička Žireč ukrývá barokní sídlo jezuitů, ve kterém se dnes můžete zaposlouchat do zvuků unikátní zvonkohry, navštívit jedinečné cyklomuzeum, kavárnu i prastarou bylinkovou zahrádku.

Braunův betlém

Nedaleko Kuksu najdete unikátní sochařské dílo barokního mistra Matyáše Bernarda Brauna. Přímo do pískovcových skal v lese vytesal biblické výjevy s postavami Marie, Josefa, malého Ježíška a řadou poustevníků. Tato oáza zbožnosti a relaxace přímo v srdci přírody patří k vrcholům evropského sochařství.

Z Kuksu se k Betlému dostanete krásnou 3,5 km procházkou po červené či žluté značce.

Kuks

Břehy života a smrti - pozůstatky bývalých barokních lázní a majestátní Hospitál, oddělené Labem coby bájnou řekou Styx. To je ve zkratce Kuks, dílo hraběte Františka Antonína Šporka a nejlepších umělců tehdejší doby v čele s Matyášem Bernardem Braunem.

Výtopna Jaroměř

Místo, kde pára žije. Železniční muzeum přímo u jaroměřského nádraží ve 110 let staré výtopně. Objevte v sobě svého malého Shledona  a vraťte se do doby, kdy železnici vládla pára.

Pevnost Josefov

Barokní pevnost vybudována proti vpádu Prusů, která jim v tom ale nezabránila. Vlastně nikdy ani nebojovala. Prusové ji prostě obešli. Nu, jejich škoda. Vy rozhodně stejnou chybu neudělejte a nechte se provést podzemními chodbami nebo si udělejte krásnou procházku po vrcholku opevnění.

Zkus Kuks jinak

Darujte netradiční zážitek

Vyberte si ze tří dobrodružných únikových her či ubytování v našich krásně zrekonstruovaných apartmánech.

 1. Domky řemeslníků
 2. Bývalý zámek
 3. Kaskádové schodiště
 4. Rentzovo muzeum
 5. Přístaviště pro vodáky
 6. Jeschkeho vila
 7. Veteran muzeum
 8. Ctnosti a neřesti
 9. České farmaceutické muzeum
 10. Barokní lékárna
 11. Tanec smrti
 12. Bylinková zahrada
 13. Procházkový okruh
loga projektu