TAJEMNÝ KUKS

ŽIVÉ OBRAZY

Braunův Betlém slaví 300 let.

13. ŘÍJNA 2018
KOSTÝMOVANÉ PROHLÍDKY
S DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍM

Bojíte se rádi?!

...je pryč doba, když padla tma a místní lidé v Kuksu nevystrčili ani nos z chalupy, natož aby šli kolem hřbitova, nebo soch, které všem tak trochu naháněly hrůzu i za bílého dne. 

To hrabě F.A. Špork se v takových věcech vyžíval. Najal si významného a velmi nadaného sochaře M. B. Brauna, který zde a v Braunově betlémě po 300 letech zanechal své úžasné sochy.

Věděli jste, že někteří lidé se v Kuksu natolik báli i obrazů, že je nechali raději zabílit, aby se na ně nemuseli dívat? Nedávno odkryté malby můžete spatřit i vy.

Ale POZOR! Smrt číhá všude a co víc, smrt si nevybírá ani dne a hodiny..... ať jste chudí, nebo bohatí. Odložte na chvíli svůj mobil, nebo se alespoň na chvíli odpoutejte od počítačů a televizí. Přijďte se spolu s námi 13.10.2018 příjemně bát.

Zapomeňte ale na horory, nebo Heloween! Kuks je tajemný sám o sobě a tento podvečer barokní hospitál spolu se zahradou ožije. Nikdy nevíte koho tam potkáte. Jste dospělí, nebo děti? Vždyť na vašem věku vůbec nezáleží...

ŽIVÉ OBRAZY
A DIVADELNÍ ZASTAVENÍ

Přijďte se podívat na večerní prohlídku v kostýmech a nechte si vyprávět příběhy z dob hraběte F. A. Šporka.

Navštívíte rodinnou hrobku, kostel Nejsvětější Trojice, chodbu Tance smrti, lékárnu, lapidárium a zahradu osvětelnou svíčkami.

Život na Hospitálu už dávno není jako dřív. V tajemných chodbách potkáte šlechtice, urozené dámy a nejenom je. Buďte opatrní, nikdy nevíte, koho potkáte.

   

Vstupné

Dospělí 150 Kč
Děti 100 Kč
Děti do 6 let 50 Kč

OMEZENÁ KAPACITA!
Informace o vstupenkách na tel: 
+420 777 568 688‬

Kdy

Sobota 13. 10. 2018
od 17.00 do 21.00
Doba jedné prohlídky je cca 90 minut.


 

Kde

Hospitál Kuks
Prohlídky začínají u mostu v Kuksu.

 

Akci pořádá: Petra Hrdinová, Půjčovna kostýmů Dvůr Králové n. L. Autor scénáře: Filip Pýcha.

 

 

loga projektu