CO VĚDĚT PŘED CESTOU

BAROKO NAOKO, 15. ČERVNA

HRABĚCÍ RADY
NEŽ SE VYDÁTE NA CESTU

Třetí ročník je oslavou bývalých barokních lázní, kde historie Kuksu začala. Proto se z hospitálu přesouvá do obce Kuks.  

Před návštěvou se vám bude hodit
pár dobře míněných rad.


JAK NA VSTUPENKY

VSTUPENKA JEN ZA ZLAŤÁKY

Dříve byste na barokní slavnost potřebovali osobní pozvánku pana hraběte. Dnes stačí vstupenka ;) Získáte je až na místě v jedné z pěti pokladen u vstupu do vsi. Přijímáme pouze hotovost, platba kartou není možná. To víte, baroko je baroko.

VSTUPENKA (SKORO) NA VŠE

Platit budete jen jednou. Na všechna umělecká vystoupení, divadlo, tanec, hudbu i živé obrazy platí stejná vstupenka. Jen u jídla a vybraných dětských atrakcí platí, že dnes za peníze a zítra zadarmo ;) 

Na zápěstí vám dáme náramek a nemusíte se bát, že ztratíte vstupenku. Až vás barokní rej unaví, kdykoli si ze slavnosti odskočíte. Třeba na prohlídku hospitálu nebo bylinkové zahrady na kopci. Po návratu stačí ukázat neporušený náramek a je to. Prohlídky hospitálu nejsou v ceně vstupného na slavnosti.

HOSPITÁL KUKS NENÍ V CENĚ

Během slavnosti budou otevřeny všechny prohlídkové okruhy Hospitálu Kuks (jaké je vstupné do hospitálu?). Přístupná zůstane i bylinková zahrada a sochy Ctností a Neřestí na terase před hospitálem. Prohlídky hospitálu nejsou v ceně vstupného na slavnosti.

 


JAK PŘIJET NA SLAVNOST

AUTEM: 50 KČ

Zajet plechovám miláčkem přímo doprostřed barokní slavnosti - to by zkazilo atmosféru. Proto bude autům do obce vjezd zakázán. Použijte parkoviště při vjezdu do Kuksu z hlavní silnice Jaroměř - Trutnov. Parkovné je příjmem obce Kuks. 

PARKOVNÉ: Osobní automobily 50 Kč/den. Autobus 150 Kč/den

VLAKEM: DÁREK ZDARMA

Co takhle vyrazit na barokní slavnost v Kuksu mašinkou? Výhody takového rozhodnutí jsou nasnadě, ale stejně pro vás máme ještě něco navíc! Když u vstupu na Baroko naoko ukážete platnou jízdenku, dostanete tištěného průvodce Kuksem ZDARMA.

V sobotu 15. června navíc v Kuksu mimořádně zastaví i vybrané rychlíky z Pardubic a Liberce. 

NA KOLE

Baroko a bicykl? Že to nejde dohromady? Ale kdeže. Na barokní slavnost můžete i na kole. Žádné vstupné za vašeho jednostopého miláčka chtít nebudeme. Musíte si jej ale dobře hlídat. I v baroku bylo spousta nenechavců.


JAK SE SLAVNOSTI VYHNOUT

Není možná! Tomu se zdráháme uvěřit :) Opravdu nechcete zažít barokní rej ve společnosti komtes, hrabat, hudby, tance a dobrého jídla? Dobrá tedy: 

CHCI JEN DO HOSPITÁLU

Baroko naoko se koná v obci Kuks, kudy vede obvyklá cesta k Hospitálu Kuks. Pokud míříte pouze na prohlídku špitálu nebo bylinkové zahrady, bude pro vás připravena tam a zpátky náhradní trasa (pozor schody!). Až tu krásu ale uvidíte, určitě si vstupenku koupíte :)

CHCI KUKSEM PROJET NA KOLE

Průjezd obcí bude pro cyklisty uzavřen. Cyklostezka Labská stezka bude během slavností vedena objízdnou trasou přes obce Slotov a Kašov.

Labská stezka (2)
Jaroměř > Brod n/L > Slotov > Hospitál Kuks > Kašov > Stanovice > Dvůr Králové n/L

objizdna trasa kuks pro cyklisty

 Potřebujete poradit?
Napište nám. Ozveme se a pomůžeme:
odeslat dotaz > 
Nebo nám rovnou zavolejte:
+420 499 422 423

 
 
loga projektu