ÚČINKUJÍCÍ

BAROKO NAOKO, 15. ČERVNA

Od BOĎI po Žíželeves
medailonky těch, kteří vás budou bavit
(průběžně aktualizujeme)

 

 

Divadlo Kozlík

Loutkové divadlo Kozlík nabízí pohádky v malebných kulisách. Pohádky jsou hrané velkými (až 100cm) dřevěnými marionetami, jsou plné krásných písniček a rekvizit. Pohádky hrají dva loutkoherci.

Na akci zahrají pohádky „Vodnická pohádka“, „O perníkové chaloupce“ a „O neposlušných kůzlátkách“.


Geisslers Hofcomoedianten

Grandiózní, Energické, Inteligentní, Smyslně Svůdné, Laskavé, Empatické, Rytmické, Strhující, Hravé, Okázalé, Fantastické – a především komediální. Takové je divadlo, které vám hrajeme už patnáct let! Jsme nezávislý divadelní soubor, který ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. K barokní inspiraci přistupujeme s autorskou svobodou, mísíme původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec – tak, aby to nás (a tudíž i vás) bavilo.

Na akci vystoupí s trilogií „Malé Příběhy velkého haběte“.


účinkující barokonaoko

Kateřina Klementová

Paní Klementová se specializuje na výuku barokních tanců a etikety. Mezi její nejzajímavější představení patří i výuka dam o práci s vějířem a jakým způsobem jeho pomocí dámy v období baroka komunikovaly.

Na akci vystoupí s představeními „Barokní tancovačka“,„Vějíře a dobová etiketa“ a „Chovej se slušně!“.


Loutkový soubor BOĎI Jaroměř

Soubor pod vedením Libušky a Romana Bauerových vystupuje v budově Boučkova loutkového divadla, která je druhou nejstarší stálou loutkovou scénou u nás.

Repertoár souboru tvoří převážně marionetová představení – už proto, že právě pro tento typ loutek je divadlo postaveno a také proto, že klasických marionet ubývá a je tedy nutno zachovat tradici. Alespoň tak to soubor cítí. 

V posledních letech se mohou manželé Bauerovi pochlubit velmi úspěšnými turné po Austrálii, USA a Kanadě. Mezitím samozřejmě hrají na mnoha akcích po celé České republice svoje klasické rodinné divadlo v krásných kulisách s vlastními marionetami na drátě.

Na akci vystoupí s představeními "O Zubejdě Solimánské", "Kašpárek a princezna", "Kašpárek a chytrá princezna".


 

Půjčovna kostýmů Dvůr Králové nad Labem

Půjčovna kostýmu paní Petry Hrdinové funguje ve Dvoře Králové nad Labem už 8 let. Petra Hrdinová kostýmy sama šije, ale také spolupracuje s ateliérem Jelada.

Společně s dobrovolníky, místními hudebníky, ochotníky i studenty z lidových škol umění v Jaroměři a Dvoře Králové nad Labem pořádala od roku 2010 do roku 2017 řadu akcí v Braunově Betlémě, včetně populárního Reje čarodějnic. Do posledního ročníku této akce se zapojili také studenti z Gymnázia Dvůr Králové nad Labem.

Na základě těchto zkušeností vytvořila kolektiv lidí, který bude hrát na akci Baroko naoko živé obrazy v rámci speciální prohlídky Hospitálu. Součástí souboru a jednoho z živých obrazů je také varhaník Jan Mostecký. Scénáře živých obrazů napsal stejně jako na předchozích akcích Filip Pýcha, který se představí i v rámci jednoho z obrazů v roli architekta Alliprandiho.


Querela

Hudební skupina Querela hraje historické lidové písně a ve své tvorbě čerpá z nejrůznějších zdrojů včetně starých sborníků napříč několika staletími.

Repertoár zahrnuje jak veselé a energické písně ze světského i duchovního života z období gotiky, tak ironické skladby o těžkých časech války třicetileté z období baroka, lyrické balady prodchnuté nešťastnými láskami, rozmary mocných nebo nepřízní osudu z období rokoka a kramářské písně o válečných výpravách císaře Napoleona a jejich dopadech na prostý lid z období empíru. Dámy uslyšíte zpívat v mnoha jazycích, ať už v češtině, latině, středověké okcitánštině, galicijské portugalštině, italštině, němčině nebo francouzštině. Ke koncertům samozřejmě patří i odpovídající kostýmy a repliky historických nástrojů.


Rafaella

Je umění a přírodní alchymický systém. Vonné směsi Rafaella jsou přírodní směsi čistých esenciálních olejů. Jsou rozděleny do 16 barevných linií. Každá barevná linie nese informace a pracuje na určitém tématu.

Autorkou kolekcí vůní Rafaella je paní Petra Hlavatá, která se specializuje na historické vůně, pořádání seminářů a workshopů jako "Škola čichu" či "Ochutnávka vůní" a vytváření individuálních vůní.

Na akci představí zbrusu novou kolekci vůni Ctností a Neřestí v rámci „Barokní parfumérie“ v informačním centru a pohovoří o umění historických vůní během přednášek ve špitálním divadle.


 

účinkující barokonaoko

Spolek panstva na tvrzi Žíželeves

V dnešní době Spolek panstva čítá 33 členů. Mezi hlavní činnosti spolku patří korzování a předtančení na kulturních akcích, ať již historického charakteru, městských akcích, či soukromých oslavách.

Na akci vystoupí s představením „Od menuetu k lendleru“ a budou také tvořit hlavní součást dvora hraběte Šporka.


účinkující barokonaoko

Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína

Rekonstrukce historických bitev doplněné dobovými trhy jsou vedle šermířských, divadelních, pěveckých a lektorských představení nedílnou součástí činnosti skupiny historického šermu Páni z Kolína a to již více než dvacet let. Součástí skupiny jsou i děvčata. Nebojují, o to víc se podílejí na rozšíření činnosti SHŠ. Místo meče – loutnu, místo muškety – buben, místo kopí – prapor. Na akcích barokních představují ostřílené markytánky Valdštejnova pluku. 

Na akci vystoupí dámská část souboru s vystoupením „Písně časů císařských“ a pánská zajistí oddíl halapartníků s ukázkami výcviku a organizací průvodů.


 

 

 

ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři

ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři byla založena v roce 1940 a dnes nabízí svým žákům tři obory - hudební, výtvarný a literárně-dramatický. Na akci Baroko naoko se představí soubory JakKdo a S:P:O:R:C:K.

JakKdo je po několik let fungující soubor, který se zabývá různými divadelními formami od loutkového divadla po výtvarné performance. Pravidelně se účastní divadelních festivalů (Theatrum Kuks, Loutkářská Chrudim, Šrámkův Písek, Jiráskův Hronov...) a Baroko naoko zaplní Commédií dell´arte.

Soubor staré hudby S:P:O:R:C:K je sdružení pětice mladých muzikantů, které baví objevovat barokní muziku 17. století, muziku, která je zajímá pro svůj důvtip, energii, ale také pro neobyčejnou hloubku a cit. Soubor hraje a zpívá ve složení: Alžběta Skořepová – zobcové flétny, zpěv,  Jáchym Skořepa – housle, Anna Karolína Tučková – barokní kytara, zpěv, Veronika Zemková – basová flétna a Jan Kočí – cembalo. Hrajícím kapitánem souboru je Vlastimil Kovář.


ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem

Základní umělecká škola R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem nabízí čtyři obory – hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický. V letošním školním roce 2017/18 navštěvuje školu 540 žáků. Spojovacím projektem pro všechny obory je téma „Na cestě”. Na škole rovněž funguje nemalé množství hudebních a tanečních souborů. 

Na akci vystoupí hned pět hudebních souborů - Flauti Dolci, Komorní orchestr, Kytarový soubor, Silmaril a Soubor loveckých nástrojů. Všechny soubory pochopitelně zahrají skladby vycházející z barokní hudby. Soubor loveckých nástrojů se navíc zapojí fanfárami při důležitých událostech a bude součástí družiny hraběte Šporka.


Žonglérská rodina Vlčkových

Žonglování vším možným, myší závody, ukázky práce s bičem a další triky, kejkle a legrácky vám předvede žonglérská rodina Vlčkových.Potřebujete poradit?
Napište nám. Ozveme se a pomůžeme:
odeslat dotaz 
Nebo nám rovnou zavolejte:
+420 499 422 423

Účinkující

 Organizace dne, 
zázemí pro vystupující: 
+420 722 940 096

ODESLAT DOTAZ 

Stánkaři

Informace o jarmarku,
umístění stánků: 
+420 702 147 371

ODESLAT DOTAZ 

Média

 Kontakt pro média
a akreditace novinářů 
+420 606 064 282

SEKCE PRO MÉDIA

 
 
loga projektu