DALŠÍ ZÁŽITKY

TIPY NA VÝLETY | BRAUNŮV BETLÉM | FIREMNÍ AKCE

 

Je vám Kuks malý? Poznávejte nedaleká místa pro inspiraci: Braunův Betlém, ZOO Dvůr Králové nebo pevnost Josefov.

Kongresový
turismus


Pokud do Kuksu nemířite jen za zábavou, ale třeba na konferenci, nebojte se – nudou určitě neumřete. Nechali jste si kus Kuksu na další den a přesto vám stále zbývá čas? Máme pro vás několik tipů na výlety. Dlouhého cestování se nemusíte bát – všude budete dřív, než řeknete Kuks!

Konferenční prostory
akce v barokním střihu

V Kuksu máme dva konferenční sály, několik jednacích salonků, místnosti pro workshopy a dokonce i výtvarné ateliéry. Využít můžete sály v bývalých lázních v centru Kuksu (až 60-100 osob), nebo přímo v prostorách refektáře v Hospitalu Kuks (až 150 osob).

 

Catering made in Kuks
pastva nejen pro oči

Ať už máte rádi českou klasiku nebo rádi ochutnáváte něco nového, přijdete si v Kuksu na své. Vůbec si nemyslíme, že se catering musí oproti tabuli v restauraci v něčem omezovat. Prostě ne. Čerstvé suroviny, vytříbená kuchyně, profesionální servis. To je catering, jaký vám nabízíme.

 

Ubytování
v nejlepším přespat

Proč si nenechat kus Kuksu i na další den? Ubytovat se můžete v jednom z apartmánů v Jeschkeho vile, přímo v Hospitalu nebo i v jiném ubytovacím zařízení v obci. Jediné, co vás ráno bude budit, je cinkot zvonců pasoucích se krav. Tedy kromě budíku.

Chci se ubytovat

 

Doprovodný program
na míru

Konference, u které stojí za to zůstat vzhůru. To je Kuks. Zdejší firemní akce jsou prostě s přívlastkem. Proto vám rádi připravíme tak říkajíc na míru doprovodný program, který vás nenechá na pochybách, že školení nebo konference nemusí být nuda.

 

Výlety
do okolí


Chcete zažít něco víc? Je vám Kuks malý? Otevřete mapu Podkrkonoší a vyražte – do ZOO Dvůr Králové, do josefovského podzemí nebo na přehradu Les Království. I samotný Kuks vám však nabízí víc, než je vidět na první pohled.

Přehrada Les Království
zámek na Labi

To, co z dálky vypadá jako zámek, je ve skutečnosti přehrada. Přehrada v lese nad Bílou Třemešnou fascinuje romantiky i obdivovatele technického díla, které na Labi stojí už od roku 1920. Projděte se po 218 metrů dlouhé hrázi nebo v okolních lesích. Nebudete litovat.

 

ZOO Dvůr Králové
Afrika pod Sněžkou

Kdepak, zrak vás nešálí. Na kopcích pod krkonošskými hřebeny se opravdu prohánějí zvířata, jejichž domovem je původně daleká Afrika. Zdejší zoologická zahrada se safari, kterou založil legendární Josef Vágner, dnes poskytuje třeba i ubytování v originálním africkém kempu.

 

Expozice vánočních ozdob
kde se rodí Vánoce

Za třpytivou krásou vánočních ozdob je poctivé řemeslo, které ve Dvoře Králové nad Labem umějí lépe, než leckde jinde. Výroba foukaných ozdob zde má tradici už od poloviny devatenáctého století. Exkurzí přímo do jejich výroby si zde můžete udělat Vánoce třeba i v létě.

 

Dvůr Králové nad Labem
věno českých královen

Slavná minulost věna českých královen i živá přítomnost města na úpatí Krkonoš, které je jako stvořené pro výlet. To je Dvůr Králové nad Labem, město, které kromě zoologické zahrady proslavil asi nejvíc „nález“ Rukopisu královédvorského. Ale jinak je zde vše čistá pravda.

 

Braunův Betlém
jesličky po celý rok

Matyáš Braun zobrazil uprostřed lesů výjev Narození Páně s postavami Marie, Josefa a malého Ježíška. Ačkoliv se z původního rozsahu dochovalo jen torzo, dojít k němu je i dnes zážitkem a setkáním s mistrem baroka.

 

Křížová cesta 21. století
Braunovi následovníci

Kuks je neodmyslitelně spjat se sochami Matyáše Bernarda Brauna. Spojení Kuks a sochy dnes citlivě dotváří moderní křížová cesta, kterou zde vytvořily tři generace architektů. Obdivovat ji můžete třeba cestou od slavného Braunova Betléma.

 

Bylinková zahrada Josefa Kamela
a zámecký park Žireč

Původní jezuitská zahrada z 18. století byla obnovena v roce 2013. Přiléhá k zámku, který v současnosti slouží jako domov pro nemocné. Pokud by se vám zdálo, že se procházíte rajskou zahradou, není to náhoda: právě jako její připomínka byla totiž zdejší zahrada založena.

 

Pevnost Josefov
severní výspa monarchie

Pouhých sedm let stačilo, aby v městečku Josefově vyrostla mohutná císařská pevnost. Dokončena byla v roce 1787 a jejím úkolem bylo chránit severní hranici habsburské říše. Nadchne vás procházka širokými příkopy i pravoúhlými ulicemi pevnostního města.

 

Zámecká kaple ve Smiřicích
záhada dvou architektů

Těžko říct, zda jedinečnou barokní kapli Zjevení páně na smiřickém zámku projektoval Jan Blažej Santini nebo Kryštof Diezenhofer. Svým stylem odpovídá práci obou výjimečných architektů. Ať tak či tak, minout byste ji neměli.

 
loga projektu