PROBUZENÉ SMYSLY

UBYTOVÁNÍ  |  RESTAURACE  |  ZÁŽITKY

 

Poznejte Kuks všemi smysly. Co třeba přípitek ve viničním altánu, romantická večeře, nebo ranní probuzení s výhledem na tiché údolí?

Restaurace v Kuksu
pastva nejen pro oči

Nejen poznáváním je živ výletník. Když se vaše duše nabaží historických údajů i kouzelných výhledů, přichází čas nasytit i tělo. Ať už máte rádi českou klasiku nebo rádi ochutnáváte něco nového, přijdete si v Kuksu na své.

Restaurace Baroque

Hospoda Na Sýpce

 

Ubytování v Kuksu
v nejlepším přespat

Proč si nenechat kus Kuksu i na další den? Ubytovat se můžete v jednom z apartmánů v Jeschkeho vile nebo i v jiném ubytovacím zařízení v obci. Jediné, co vás ráno bude budit, je cinkot zvonců pasoucích se krav. Tedy kromě budíku.

Chci se ubytovat

 

Vinohrad nad údolím
kousek Moravy v Podkrkonoší

Ne, není to přelud. Jen pár kilometrů před vrcholky Krkonoš roste ve svahu nad kukským údolím opravdu vinná réva. Díky obnově zdejšího vinohradu a jeho úrodě si ve viničním altánu můžeme opět připít vínem z Kuksu.

 

Galerie vín
vinný sklep ve stínu kostela

Hned vedle kostela Nejsvětější Trojice se ukrývá Galerie vín, která představuje skvosty českého vinařství. A můžete si je samozřejmě i koupit, stejně jako vína z hroznů, které vyrostly na vinici nad kukským údolím.

 

Procházka s průvodcem
když na Kuks nejste sami

Nespokojíte se s papírovým průvodcem? Nevadí, máme pro vás živého. Ať jste sami, nebo je vás víc, ukáže vám zajímavá místa Kuksu i zákoutí, která byste možná minuli. Vaše společné kroky povedou i na vinohrad k přípitku do viničního altánu.

Chci průvodce Kuksem

 

Barokní studánka
u pramene všeho

Tady všechno začalo. Hrabě Špork si objednal analýzu, která potvrdila zdraví prospěšné účinky zdejších pramenů. Ty však léčivé ve skutečnosti nebyly. Podvod? Možná. Určitě však tento okamžik znamenal pravé zrození Kuksu a počátek jeho slávy.

 
loga projektu