CHCETE ZAŽÍT

Úniková hra
Kánoe a kola 
Prohlídky

 

CHCETE ZAŽÍT

Zkuste Kuks jinak. Prožijte ho v únikovce. Vychutnejte na kánoi. Prosvištěte na kole. Objevujte pešky průvodcem. Zapomeňte na svět v rozkošných muzeích. Jedním nebo všemi způsoby zkuste Kuks. 

 

Úniková hra
Šporkova skrýš


Staňte se hledačem pokladů v autentických kulisách barokního sklepení. Když před 300 lety vtrhli na udání Jezuitů do Kuksu vojáci, hledali zakázané knihy. Zatkli hraběte Šporka a odvezli na čtyřicet tisíc vzácných svazků. Jedna kniha ale dodnes zůstala ukryta. Najděte ji.

 

Chci hrát
 

 

Vodákem v Kuksu
sjeďte si Labe v kánoi

Vltavu sjedete za tři dny. Labe v úseku kolem Kuksu div ne za tři hodiny. Půjčíme vám loď i vybavení. Divoké vody se bát nemusíte – čeká vás spíš romantika, klid a pohoda. Takže můžete vzít na palubu i děti. Až pojedete kukským údolím, nezapomeňte zakřičet vodácký pozdrav „Ahooooj“!

 

CHCI JET LABE >

 

Kudy chodil hrabě
procházka s průvodcem

Nespokojíte se s papírovým průvodcem? Nevadí, máme pro vás živého. Ukáže vám zákoutí Kuksu, která byste možná minuli. Poví vám barokní příběh někdejších lázní, do kterých se jezdila bavit evropská smetánka, ale i příběh novodobého zázraku – nedávného znovuzrození Kuksu.

100 Kč/os., skupina 5-20 osob, délka 60 min. Začátek a konec u informačního centra.

CHCI PRŮVODCE

 

Farmaceutické muzeum
jak nezestárnout

Víte, jaké je to být lékárníkem? Zkuste si to v Českém farmaceutickém muzeu. Možná si tu připravíte vlastní elixír mládí. Nebo aspoň tabletku. Poznáte, jak a čím se léčilo od baroka po současnost. A kdyby se vám z vůně léčivek zatočila hlava, pomoc je nablízku. Na nohy vás postaví nádoby na pijavice nebo lahodný bylinný likér z Kuksu.

Chci navštívit muzeum

 

Veteran muzeum
na dvou i čtyřech kolech

Rodinné muzeum historických vozidel a motoristických doplňků najdete hned vedle Jeschkeho vily, kde se nachází infocentrum. Expozice automobilů a motocyků, které už na silnicích jen tak nepotkáte, se nachází v objektu někdejší secesní továrny.

Chci do muzea

 

Rentzovo muzeum
rytec, který zachytil tvář Kuksu

Muzeum barokního knihtisku. Funkční mědirytinový a knihtiskařský lis ze 17. století, rytecká dílna a vzácné originály děl Michaela Heinricha Rentze – nejvýznamějšího rytce a grafika barokních Čech, který působil v Kuksu. Jen díky jeho nádherným rytinám víme, jak vlastně Kuks před 300 lety vypadal.

Chci do muzea

 

Procházka s průvodcem
Braunovým Betlémem

Projděte si Braunův Betlém ve společnosti průvodce. Poví vám všechny fascinující příběhy Braunových soch a okolní barokní krajiny - kdysi plné zadumaných poustevníků, alejí, altánků, skrytých zahrad s vodotrysky, svatých zjevení a barokních zázraků.

100 Kč/os., skupina 5-20 osob, délka 60 min. Začátek a konec na parkovišti u Betléma.

CHCI PRŮVODCE

 

Do Kuksu na kole
na kole až do Hradce

Tohle je cyklistický ráj: 30km po rovině z Hradce Králové do Kuksu. Nejsou tu žádné prudké kopce ani stoupání, cyklostezka vede celou dobu podél řeky Labe. Čeká vás příjemný výlet, který zvládnou i děti. Bát se o ně nemusíte, auta na cyklostezku nesmí.

 

Kuks na bruslích
když máte o pár koleček víc

Jestli máte raději brusle než kolo, nemusíte se cesty po Labské cyklostezce vzdávat: bruslaři jsou tu vítáni stejně, jako cyklisté. A na bruslích budete z Kuksu v Hradci stejně rychle, jako z Hradce na Kuksu.

 

Vyhlídkové lety
baroko z ptačí perspektivy

Líbí se vám Kuks tolik, že ho chcete mít jako na dlani? Stačí zajet na letiště u Dvora Králové a vaše přání může být splněno. Při vyhlídkovém letu uvidíte nejen areál hospitalu a obec Kuks, ale třeba také přehradu Les Království nebo Černou horu.

 
 
loga projektu