CHCETE ZAŽÍT

Zkuste Kuks jinak. Prožijte ho v únikovce. Vychutnejte na kánoi. Prosvištěte na kole. Objevujte pešky průvodcem. Zapomeňte na svět v rozkošných muzeích. Jedním nebo všemi způsoby zkuste Kuks. 

 

Šálení smrtky
Open-air úniková hra

NOVINKA OD ČERVENCE 2020! Pod širým nebem a s tajemným kufrem v ruce. Zvládnete ošálit samotnou smrt? Nevšední dobrodružná hra v kulisách barokního Kuksu. Pro 2 až 5 hráčů.
 

Chci hráT > 
 

 

Šporkova skrýš
úniková hra

Vypátrat Šporkovu skrýš se zakázanou knihou - to je úkol pro schopné lovce pokladů. Zažijte 60 minut zábavy v autentickém barokním sklepení. Hra je pro 2 až 5 hráčů. Nově i jako dárek!
 

Chci hráT > 
 

 

Rozšířená realita
cestujte zpět časem

Jak dlouho trvá cesta časem o 300 let zpět? U nás v Kuksu hodinu. Pas ani kufr nepotřebujete, postačí mobilní telefon. Takhle jste Kuks ještě nezažili.

STAHUJTE A ŽASNĚTE >

 

 

Sjeďte Labe
Půjčujeme rafty a kánoe

Pěšky nebo na kole to umí kde kdo. S námi prozkoumáte kukské okolí netradičně na palubě raftu či kánoe! Pohodová plavba po Labi ze Dvora Králové nad Labem do Kuksu vám nezabere víc než 3 hodiny a vše potřebné vám půjčíme. Cíl plavby navíc sídlí s vyhlášenou místní restaurací, a to neůže být náhoda!

 

CHCI JET LABE >

 

Procházka s průvodcem
Kudy chodil hrabě

Nespokojíte se s papírovým průvodcem? Nevadí, máme pro vás živého. Ukáže vám zákoutí Kuksu, která byste možná minuli. Poví vám barokní příběh někdejších lázní, do kterých se jezdila bavit evropská smetánka, ale i příběh novodobého zázraku – nedávného znovuzrození Kuksu.

100 Kč/os., skupina 5-20 osob, délka 60 min. Začátek a konec u informačního centra.

CHCI PRŮVODCE

 

Procházka s průvodcem
Braunovým Betlémem

Projděte si Braunův Betlém ve společnosti průvodce. Poví vám všechny fascinující příběhy Braunových soch a okolní barokní krajiny - kdysi plné zadumaných poustevníků, alejí, altánků, skrytých zahrad s vodotrysky, svatých zjevení a barokních zázraků.

100 Kč/os., skupina 5-20 osob, délka 60 min. Začátek a konec na parkovišti u Betléma.

CHCI PRŮVODCE

 

České farmaceutické muzeum
od elixírů k pilulkám

Víte, jaké je to být lékárníkem? Dva prohlídkové okruhy muzea farmacie (sídlí přímo v hospitálu) vám představí výrobu i prodej léků od baroka po současnost. A kdyby se vám z vůně léčivek zatočila hlava, na nohy vás postaví nádoby na pijavice nebo lahodný bylinný likér.

Chci navštívit muzeum

 

Veteran muzeum
na dvou i čtyřech kolech

Rodinné muzeum historických motocyklů a motoristických doplňků, které na silnicích jen tak nepotkáte, najdete v objektu někdejší Jeschkeho továrny na nábřeží.

Chci do muzea

 

Rentzovo muzeum
rytec, který zachytil tvář Kuksu

Jen díky Michaelu Heinrichu Rentzovi víme, jak vlastně Kuks před 300 lety vypadal. V muzeu nejvýznamnějšího rytce a grafika barokních Čech uvidíte vzácné originály mistrových děl, ryteckou dílnu i funkční mědirytinový a knihtiskařský lis ze 17. století.

Chci do muzea

 
 

Labská stezka
Cyklistická lahůdka

Netroufáte si na 3týdenní výlet od pramene Labe až k moři? Vydejte se na kole po luxusním povrchu na 30kilometrový úsek z Hradce Králové kolem pevnosti Josefov až do Kuksu. Připravte se ale, že vás k odbočení budou často lákat různé pozoruhodnosti po cestě. Tento úsek je zkrátka nabitý.
 

 

Kuks na bruslích
když máte o pár koleček víc

Jestli máte raději brusle než kolo, nemusíte se cesty po Labské cyklostezce vzdávat: bruslaři jsou tu vítáni stejně, jako cyklisté. A na bruslích budete z Kuksu v Hradci stejně rychle, jako z Hradce na Kuksu.

 

Vyhlídkové lety
baroko z ptačí perspektivy

Líbí se vám Kuks tolik, že ho chcete mít jako na dlani? Stačí zajet na letiště u Dvora Králové a vaše přání může být splněno. Při vyhlídkovém letu uvidíte nejen areál hospitalu a obec Kuks, ale třeba také přehradu Les Království nebo Černou horu.

 
 
loga projektu