Program pro školy v Kuksu

 

Baroko polopatě
program pro první stupeň ZŠ

I Horáček a Pažout se v Kuksu naučí ctnostem (a neřestem).

Vtáhneme vás do světa mezilidských vztahů. Slavné sochy Ctností a Neřestí vám představí dobré a špatné vlastnosti a to nejlepší z barokního umění. Dozvíte se k čemu je informační centrum, navštívíte tajemnou hraběcí hrobku a obnovenou bylinkovou zahradu Hospitalu Kuks. Na památku dáme každému ilustrovaného dětského průvodce a placku s motivem Kuksu.

Co vás čeká

Povídání v přednáškovém sále
Krátký film na úvod. Povíme si o kukských lázních a době baroka. Představíme si dobré a špatné vlastnosti a jak je ztvárnil Matyáš Braun před 300 lety. Pak nás čeká skupinová hra: skládání puzzle soch a poznávání jejich vlastností a atributů.

Turistické informační centrum
Povíme si, k čemu vlastně infocentra jsou a jak fungují. Do jednoho se zajdeme podívat cestou do Hospitalu Kuks.

Rodová hrobka Šporků
S průvodcem sejdeme pod Hospital Kuks do míst, kde dodnes leží hrabě Špork a jeho rodina. Bát se nemusíte, není tu nic strašidelného.

Bylinková zahrada
Procházka obnovenou bylinkovou zahradou Hospitalu Kuks vás osvěží. Uvidíte rostliny léčivé i jedovaté. Různé druhy zeleniny a staré odrůdy ovocných stromů.

Dětský průvodce
v ceně programu

Nově přepracované vydání dětského průvodce S pastelkami po barokním Kuksu skvěle doplňuje vzdělávací program a lze s ním samostatně dále pracovat.

Moderní vybavení
zkušení lektoři

Hlavní část programu probíhá s našimi lektory formou promítání a her v moderním přednáškovém sále v centru obce Kuks. Sál sousedí s restaurací Baroque. Po celou dobu programu vám je k dispozici WC. 

Chci program
pro školu v Kuksu

Objednejte se na info@zkuskuks.cz

nebo +420 602 305 004

 


Tip na další program
Výlet do Betléma

 

Nechce se vám hned zpátky do školy? Udělejte si z Kuksu pěší výlet do Braunova Betléma. Dovede vás k němu nová naučná stezka Půjdem spolu do Betléma. Sedmikilometrový okruh začíná v obci Kuks a přes Braunův Betlém vás dovede zase zpět. Čeká vás 19 zastavení, které vám představí barokně komponovanou krajinu kolem Kuksu.

 

75 Kč za osobu
Začínáme v 9 hodin

Cena zahrnuje přednášku lektora, vstup do hraběcí hrobkys průvodcem, výtisk dětského průvodce a placku s motivem Kuksu pro každého účastníka.

V ceně není parkovné pro autobus (130 Kč).
Pedagogický doprovod zdarma.
Bezplatné wc.


Délka programu: 3 hodiny
Počet účastníků: min. 20 dětí

 

Program probíhá v závislosti na otevírací době Hospitálu.

Mimo hlavní sezónu každý všední den kromě pondělí od 1.4. do 31.10.


Objednávejte na

info@zkuskuks.cz
+420 602 305 004

 

 
loga projektu