Baroko naoko

SLAVNOST, JAKOU KUKS JEŠTĚ NEZAŽIL
16. ČERVNA 2018

Baroko naoko. Barokní slavnost v Kuksu. Kuks 2017. ZKUSKUKS.cz

Do Kuksu se vrátí barokní rej
Buďte u toho!


Přeneseme vás o 300 let zpět. 
Přímo doprostřed velkolepé barokní slavnosti. Živé obrazy ze Šporkovy doby. Hudba a tanec. Divadlo a loutky. Barokní jarmark. Vojenské ležení. Dobové atrakce pro děti. Barokní ples Ctností a Neřestí.

Čeká vás svět masek, nádherných šatů a dámských vějířů, ale i kyrysů a zbraní. Potkáte průvody urozených pánů, komtes a dvorních dam, kejklíře, artisty a hudebníky. Kuks obsadí císařská kavalerie. Uvidíte život ve vojenském ležení i turnaje na koních. A večerní barokní ples Ctností a Neřestí.

 
 

 

Program slavnosti
Od 9 do 19 hodin

Stovky kostýmovaných postav, barokní jarmark, tanečníci, kejklíři i loutková představení. Dobové dětské atrakce v bylinkové zahradě. Vojenské ležení císařských vojáků i netradiční prohlídky hospitálu s živými kostýmovanými obrazy. A večerní ples Ctností a Neřestí!

 

Zde již brzy najdete program.

 

 

 

Vstupenky
na barokní slavnost

Vstupenky koupíte v den konání akce na místě v jedné ze čtyř pokladen. Přijímáme pouze hotovost. Pokud přijedete do Kuksu vlakem, dostanete průvodce jako dárek.

 

VSTUPNÉ

 

 

Účinkující
od Alla Danzy po Žíželeves

Kdo jsou všichni ti kejklíři, tanečníce, hudebníci a šermíři? Prohlédněte si medailonky těch, kteří vás celý den budou bavit. 

Účinkující
 

 

 

Barokní jarmark
a skvělé jídlo

Více než stovka stánků v hospitálu, bývalých lázních i na loukách mezi nimi. Ukázky řemesel, regionální potraviny, řemeslné výrobky a pochutiny. Síly načerpáte ve dvou restauracích, dvou gastro zónách s občerstvením nebo v polním hostinci ve vojenském ležení.

 

Přihlašování na akci bylo ukončeno. V nejbližších dnech proběhne výběr prodejců. Informace o Vašem přijetí či nepřijetí Vám zašleme v průběhu května.

 

 

 

PŘIJĎTE. POMŮŽETE BRAUNOVU BETLÉMU
VÝTĚŽEK Z AKCE PŮJDE NA OBNOVU PAMÁTKY

V ceně vstupenky není jen bohatý program barokní slavnosti, ale i váš příspěvek na obnovu nedalekého Braunova Betléma. Veškerý výtěžek z akce totiž věnujeme na jeho obnovu.
 

obnova betléma »

 

 

 
 

Slavnost pořádá
Revitalizace KUKS o. p. s.

Vracíme Kuksu život. Jsme destinační společnost a rozvojová agentura Kuksu. Cestovní ruch a záchrana kulturního dědictví je pro nás vším.
www.revitalizacekuks.cz

 


Partneři
barokní slavnosti


Akce se koná pod záštitou hejtmana 
Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

 

Staňte se partnerem akce


Akci v roce 2017 podpořili:

 

pořadatel akce generální partner

 Revitalizace KUKS - organizátor barokní slavnosti v Kuksu
Lesy ČR - generální partner barokní slavnosti v Kuksu
 hlavní partneři

FiftyFifty kreativní agentura – hlavní partner barokní slavnost v Kuksu

České dráhy – hlavní partner barokní slavnost v Kuksu Baroque – hlavní partner barokní slavnost v Kuksu RSJ Investments – hlavní partner barokní slavnosti v Kuksu
 partneři akce
Královéhradecký kraj - partner barokní slavnosti v Kuksu Obec Kuks  - partner barokní slavnosti v Kuksu RK TISK Jičín - partner barokní slavnosti v Kuksu Safres - partner barokní slavnosti v Kuksu
Stavební společnost Žižka - partner barokní slavnosti v Kuksu RenoArt - partner barokní slavnosti v Kuksu Petra Hrdinová půjčovna kostýmů Dvůr Králové  - partner barokní slavnosti v Kuksu Hitrádio Magic - partner barokní slavnosti v Kuksu

Sdružení Bohém - partner barokní slavnosti v Kuksu

Český Honza - partner barokní slavnosti v Kuksu

hkcity.cz - partner barokní slavnosti v Kuksu

Pivovar Hendrych - partner barokní slavnosti v Kuksu

Bidfood Czech Republic - partner barokní slavnosti v Kuksu Domaine.cz - partner barokní slavnosti v Kuksu Národní památkový ústav - partner barokní slavnosti v Kuksu Lucie Koldová Studio - partner barokní slavnosti v Kuksu
Pivovar Tambor - partner barokní slavnosti v Kuksu Historic Car Muzeum Kuks - partner barokní slavnosti v Kuksu JUTA - partner barokní slavnosti v Kuksu Šandera  - partner barokní slavnosti v Kuksu

 

 

 Potřebujete poradit?
Napište nám. Ozveme se a pomůžeme:
odeslat dotaz 
Nebo nám rovnou zavolejte:
+420 499 422 423

Účinkující

 Organizace dne, 
zázemí pro vystupující: 
+420 722 940 096

ODESLAT DOTAZ 

Stánkaři

Informace o jarmarku,
umístění stánků: 
+420 702 147 371

ODESLAT DOTAZ 

Média

 Kontakt pro média
a akreditace novinářů 
+420 606 064 282

SEKCE PRO MÉDIA

 

loga projektu