AKTIVNÍ DEN

PROCHÁZKA KUKSEM  |  LABSKÁ CYKLOSTEZKA

 

Na kole. Na bruslích. Na lodi. Pěšky. Autem. Nebo třeba letadlem. Jedním nebo všemi způsoby poznávejte Kuks a jeho okolí. 

Šporkův Kuks
kudy chodil pan hrabě

Co znamená slovo Kuks? Kde tu stálo třetí nejstarší barokní divadlo v Evropě? A kdy a jak skončila zlatá éra Kuksu? Nejen to se dozvíte, až budete vesničku procházet po trase okruhu Šporkův Kuks. Dlouhá je 2 km, postačí vám na ni asi hodina času.

 

Braunův Betlém
jesličky po celý rok

Matyáš Braun zobrazil uprostřed lesů výjev Narození Páně s postavami Marie, Josefa a malého Ježíška. Ačkoliv se z původního rozsahu dochovalo jen torzo, dojít k němu po vycházkovém okruhu Půjdem spolu do Betléma je i dnes zážitkem a setkáním s mistrem baroka. Ujít 7 kilometrů Vám zabere 2-3 hodiny a cestou uvidíte téměř dvacet zajímavostí.

 

Do Kuksu na kole
na kole až do Hradce

Tohle je cyklistický ráj: 30km po rovině z Hradce Králové do Kuksu. Nejsou tu žádné prudké kopce ani stoupání, cyklostezka vede celou dobu podél řeky Labe. Čeká vás příjemný výlet, který zvládnou i děti. Bát se o ně nemusíte, auta na cyklostezku nesmí.

 

Vyhlídkové lety
baroko z ptačí perspektivy

Líbí se vám Kuks tolik, že ho chcete mít jako na dlani? Stačí zajet na letiště u Dvora Králové a vaše přání může být splněno. Při vyhlídkovém letu uvidíte nejen areál hospitalu a obec Kuks, ale třeba také přehradu Les Království nebo Černou horu.

 

Golf v Kuksu
green jen o pár kilometrů vedle

Za Kuksem je kopec, za tím kopcem les a za tím lesem pravý ráj každého golfisty. Golfový resort Nová Amerika je se svými třemi mistrovskými devítkami největší ve východních Čechách. Zkusit to může opravdu každý – na osmáctijamkovém veřejném hřišti.

 

Vodákem v Kuksu
instantní Vltava

Vltavu sjedete za tři dny. Labe v úseku kolem Kuksu div ne za tři hodiny. Loďku si půjčte třeba v …. Divoké vody se bát nemusíte – čeká vás spíš romantika, klid a pohoda. Takže můžete vzít na palubu i děti. Až pojedete kukským údolím, nezapomeňte zakřičet vodácký pozdrav „Ahooooj“!

 

Kuks na bruslích
když máte o pár koleček víc

Jestli máte raději brusle než kolo, nemusíte se cesty po Labské cyklostezce vzdávat: bruslaři jsou tu vítáni stejně, jako cyklisté. A na bruslích budete z Kuksu v Hradci stejně rychle, jako z Hradce na Kuksu.

 
 
loga projektu