AKTIVNÍ DEN

PROCHÁZKA KUKSEM  |  LABSKÁ CYKLOSTEZKA

 

S průvodcem. Na kole. Na bruslích. Na lodi. Pěšky. Autem. Letadlem. Jedním nebo všemi způsoby poznávejte Kuks a jeho okolí. 

Kudy chodil hrabě
procházka s průvodcem

Nespokojíte se s papírovým průvodcem? Nevadí, máme pro vás živého. Ukáže vám zákoutí Kuksu, která byste možná minuli. Poví vám barokní příběh někdejších lázní, do kterých se jezdila bavit evropská smetánka, ale i příběh novodobého zázraku – nedávného znovuzrození Kuksu.

120 Kč/os., skupina 5-20 osob, délka 60 min. Začátek a konec u informačního centra.

CHCI PRŮVODCE

 

Braunovým Betlémem
procházka s průvodcem

Projděte si Braunův Betlém ve společnosti průvodce. Poví vám všechny fascinující příběhy Braunových soch a okolní barokní krajiny – kdysi plné zadumaných poustevníků, alejí, altánků, skrytých zahrad s vodotrysky, svatých zjevení a barokních zázraků.

150 Kč/os., skupina 5-20 osob, délka 60 min. Začátek a konec na parkovišti u Braunova Betléma.

CHCI průvodce

 

 

Výlet barokní krajinou
z Kuksu do Betléma

Že je na betlém příliš pozdě nebo brzy? Na pěší výlet k Braunovu Betlému je naopak ten pravý čas! K unikátnímu sochařskému dílu vede z Kuksu 7kilometrový okruh kolem málo známých Braunových děl, soudobé Křížové cesty 21. století a výhledů na někdejší Šporkovo panství. Výlet vám zabere 2-3 hodiny.

 

Do Kuksu na kole
na kole až do Hradce

Tohle je cyklistický ráj: 30km po rovině z Hradce Králové do Kuksu. Nejsou tu žádné prudké kopce ani stoupání, cyklostezka vede celou dobu podél řeky Labe. Čeká vás příjemný výlet, který zvládnou i děti. Bát se o ně nemusíte, auta na cyklostezku nesmí.

 

Vyhlídkové lety
baroko z ptačí perspektivy

Líbí se vám Kuks tolik, že ho chcete mít jako na dlani? Stačí zajet na letiště u Dvora Králové a vaše přání může být splněno. Při vyhlídkovém letu uvidíte nejen areál hospitalu a obec Kuks, ale třeba také přehradu Les Království nebo Černou horu.

 

Golf v Kuksu
green jen o pár kilometrů vedle

Za Kuksem je kopec, za tím kopcem les a za tím lesem pravý ráj každého golfisty. Golfový resort Nová Amerika je se svými třemi mistrovskými devítkami největší ve východních Čechách. Zkusit to může opravdu každý – na osmáctijamkovém veřejném hřišti.

 

Vodákem v Kuksu
instantní Vltava

Vltavu sjedete za tři dny. Labe v úseku kolem Kuksu div ne za tři hodiny. Loďku si půjčte třeba v …. Divoké vody se bát nemusíte – čeká vás spíš romantika, klid a pohoda. Takže můžete vzít na palubu i děti. Až pojedete kukským údolím, nezapomeňte zakřičet vodácký pozdrav „Ahooooj“!

 

Kuks na bruslích
když máte o pár koleček víc

Jestli máte raději brusle než kolo, nemusíte se cesty po Labské cyklostezce vzdávat: bruslaři jsou tu vítáni stejně, jako cyklisté. A na bruslích budete z Kuksu v Hradci stejně rychle, jako z Hradce na Kuksu.

 
 
loga projektu